SDI200G-12-UC-P51 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 27
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 23
Datasheet
In Stock: 0
Volgen + Furuno
In Stock: 77
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Tri-Mag, LLC
In Stock: 6
Phihong USA
In Stock: 125
12V 192 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
The Benefit of GaN Power Adapters
SDI200G-12-UC-P51
DigiKey Part Number
179-SDI200G-12-UC-P51-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI200G-12-UC-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 192W
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDI200G-12-UC-P51 Models
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Manufacturer
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
47.2" (1.20m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord
Size / Dimension
6.34" L x 2.13" W x 1.31" H (161.0mm x 54.2mm x 33.2mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Approval Agency
EN, FCC, PSE, UL
Voltage - Output
12V
Standard Number
55024; 55032 Class B; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Current - Output (Max)
16A
Base Product Number
Power (Watts)
192 W