TPCL335K010R5000
DigiKey Part Number
478-4960-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4960-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4960-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPCL335K010R5000
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0603 (1608 Metric) 5Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPCL335K010R5000 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
10 V