TACL335K010XTA
DigiKey Part Number
478-6061-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-6061-1-ND - Cut Tape (CT)
478-6061-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACL335K010XTA
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 0603
Detailed Description
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0603 (1608 Metric) 7.5Ohm
EDA/CAD Models
TACL335K010XTA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
L
Voltage - Rated
10 V