QS83XXR12
DigiKey Part Number
679-3395-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS83XXR12
Description
LED PNL IND RED DIFF 10MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 30° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Lamp Color
Red
Millicandela Rating
25mcd
Lens Color
Red
Viewing Angle
30°
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)