QS83XXG12
DigiKey Part Number
679-3396-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS83XXG12
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 10MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 30° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
20mcd
Lens Color
Green
Viewing Angle
30°
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)