QS83XXHG220
DigiKey Part Number
679-3426-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS83XXHG220
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 10MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 45° 220V 3mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
220V
Current
3mA
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
1200mcd
Lens Color
Green
Viewing Angle
45°
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)