QS83XXHB220
DigiKey Part Number
679-3429-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS83XXHB220
Description
LED PNL IND BLUE DIFF 10MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 45° 220V 3mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
220V
Current
3mA
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Lamp Color
Blue
Millicandela Rating
1600mcd
Lens Color
Blue
Viewing Angle
45°
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)