AD7376ARWZ10-RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 25
Datasheet
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 128 Taps SPI Interface 16-SOIC
High Speed Converters by Analog Devices
AD7376ARWZ10-RL
DigiKey Part Number
505-AD7376ARWZ10-RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD7376ARWZ10-RLCT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD7376ARWZ10-RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD7376ARWZ10-RL
Description
IC DIG POT 10K 16-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AD7376ARWZ10-RL Models
Voltage - Supply
4.5V ~ 33V, ±4.5V ~ 16.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±30%
Supplier Device Package
16-SOIC
Package / Case
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C