AD5280BRUZ200-R7
DigiKey Part Number
505-AD5280BRUZ200-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5280BRUZ200-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD5280BRUZ200-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD5280BRUZ200-R7
Description
IC DIG POT 200K 14-TSSOP
Detailed Description
Digital Potentiometer 200k Ohm 1 Circuit 256 Taps I2C Interface 14-TSSOP
EDA/CAD Models
AD5280BRUZ200-R7 Models
Voltage - Supply
4.5V ~ 16.5V, ±5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±30%
Temperature Coefficient (Typ)
30ppm/°C
Supplier Device Package
14-TSSOP
Number of Circuits
1
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C