SDD78S4000G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDD78S4000G is not available
SDD78S4000G
DigiKey Part Number
4306-SDD78S4000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD78S4000G
Description
SDD78S4000G
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Rows
4
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C