DD78S4000X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S4000X/AA is not available
DD78S4000X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S4000X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S4000X/AA
Description
DD78S4000X/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C