SDD62M4000D/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDD62M4000D/AA is not available
SDD62M4000D/AA
DigiKey Part Number
4306-SDD62M4000D/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD62M4000D/AA
Description
SDD62M4000D/AA
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Rows
3
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C