SD15M30000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD15M30000 is not available
SD15M30000
DigiKey Part Number
4306-SD15M30000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD15M30000
Description
SD15M30000
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C