SD15M10ANVLS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD15M10ANVLS is not available
SD15M10ANVLS
DigiKey Part Number
4306-SD15M10ANVLS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD15M10ANVLS
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20-24 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C