SD15M100E2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD15M100E2X/AA is not available
SD15M100E2X/AA
DigiKey Part Number
4306-SD15M100E2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD15M100E2X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20-24 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C