RD37S100T2C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37S100T2C is not available
RD37S100T2C
DigiKey Part Number
4306-RD37S100T2C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37S100T2C
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C