PCDD78M98S0T6X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD78M98S0T6X is not available
PCDD78M98S0T6X
DigiKey Part Number
4306-PCDD78M98S0T6X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD78M98S0T6X
Description
PCDD78M98S0T6X
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
4
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C