PCDD78M98S0T2S-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD78M98S0T2S-15 is not available
PCDD78M98S0T2S-15
DigiKey Part Number
4306-PCDD78M98S0T2S-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD78M98S0T2S-15
Description
PCDD78M98S0T2S-15
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
4
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C