ORD37S10000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 15
Image for ORD37S10000 is not available
ORD37S10000
DigiKey Part Number
4306-ORD37S10000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD37S10000
Description
ORD37S10000
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C