ORD25S10ANE0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ORD25S10ANE0 is not available
ORD25S10ANE0
DigiKey Part Number
4306-ORD25S10ANE0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD25S10ANE0
Description
ORD25S10ANE0
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C