ORD15M1000S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 2
In Stock: 37
In Stock: 23
Image for ORD15M1000S is not available
ORD15M1000S
DigiKey Part Number
4306-ORD15M1000S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD15M1000S
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C