ODD26F50000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD26F50000 is not available
ODD26F50000
DigiKey Part Number
4306-ODD26F50000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD26F50000
Description
ODD26F50000
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C