ODD15P4R700S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for ODD15P4R700S is not available
ODD15P4R700S
DigiKey Part Number
4306-ODD15P4R700S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD15P4R700S
Description
ODD15P4R700S
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C