ODD15M4R700Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD15M4R700Z is not available
ODD15M4R700Z
DigiKey Part Number
4306-ODD15M4R700Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD15M4R700Z
Description
ODD15M4R700Z
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C