MD9M20JV30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD9M20JV30 is not available
MD9M20JV30
DigiKey Part Number
4306-MD9M20JV30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD9M20JV30
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C