MD9F3000X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD9F3000X/AA is not available
MD9F3000X/AA
DigiKey Part Number
4306-MD9F3000X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD9F3000X/AA
Detailed Description
9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C