MD50M3S00S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD50M3S00S is not available
MD50M3S00S
DigiKey Part Number
4306-MD50M3S00S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50M3S00S
Description
MD50M3S00S
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C