MD50M3P0T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for MD50M3P0T20 is not available
MD50M3P0T20
DigiKey Part Number
4306-MD50M3P0T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50M3P0T20
Description
MD50M3P0T20
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C