MD37F3000X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 6
In Stock: 0
Image for MD37F3000X/AA is not available
MD37F3000X/AA
DigiKey Part Number
4306-MD37F3000X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD37F3000X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C