MD15M20JVLZ is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15M20JVLZ is not available
MD15M20JVLZ
DigiKey Part Number
4306-MD15M20JVLZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15M20JVLZ
Description
MD15M20JVLZ
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C