HDC9M300T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M300T0 is not available
HDC9M300T0
DigiKey Part Number
4306-HDC9M300T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M300T0
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C