HDC37S3S00S/AA-49 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37S3S00S/AA-49 is not available
HDC37S3S00S/AA-49
DigiKey Part Number
4306-HDC37S3S00S/AA-49-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37S3S00S/AA-49
Description
HDC37S3S00S/AA-49
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C