HDC25S5R200S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S5R200S is not available
HDC25S5R200S
DigiKey Part Number
4306-HDC25S5R200S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S5R200S
Description
HDC25S5R200S
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C