HDC25S36S0TS/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S36S0TS/AA is not available
HDC25S36S0TS/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S36S0TS/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S36S0TS/AA
Description
HDC25S36S0TS/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C