HDC25S320000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S320000 is not available
HDC25S320000
DigiKey Part Number
4306-HDC25S320000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S320000
Description
HDC25S320000
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C