HDC25M5R7NTS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M5R7NTS is not available
HDC25M5R7NTS
DigiKey Part Number
4306-HDC25M5R7NTS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M5R7NTS
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C