HDC25M3S0V30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M3S0V30/AA is not available
HDC25M3S0V30/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3S0V30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3S0V30/AA
Description
HDC25M3S0V30/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C