HDC25M3P000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M3P000 is not available
HDC25M3P000
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3P000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3P000
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C