HDC25M200E2X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M200E2X is not available
HDC25M200E2X
DigiKey Part Number
4306-HDC25M200E2X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M200E2X
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C