HDC15M3P00C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M3P00C is not available
HDC15M3P00C
DigiKey Part Number
4306-HDC15M3P00C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M3P00C
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C