HDC15M20HE20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15M20HE20/AA is not available
HDC15M20HE20/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC15M20HE20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M20HE20/AA
Description
HDC15M20HE20/AA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C