DD78M4R700Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 19
Image for DD78M4R700Z/AA is not available
DD78M4R700Z/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M4R700Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M4R700Z/AA
Description
DD78M4R700Z/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C