DD78M10GES-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for DD78M10GES-50 is not available
DD78M10GES-50
DigiKey Part Number
4306-DD78M10GES-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M10GES-50
Description
DD78M10GES-50
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C