DD78M10ANEX is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M10ANEX is not available
DD78M10ANEX
DigiKey Part Number
4306-DD78M10ANEX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M10ANEX
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C