DD78M100E20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 25
Image for DD78M100E20 is not available
DD78M100E20
DigiKey Part Number
4306-DD78M100E20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M100E20
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C