DD44S100V3X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 28
In Stock: 16
Image for DD44S100V3X is not available
DD44S100V3X
DigiKey Part Number
4306-DD44S100V3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44S100V3X
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C