DD26S4R200S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 37
Datasheet
Image for DD26S4R200S is not available
DD26S4R200S
DigiKey Part Number
4306-DD26S4R200S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S4R200S
Description
DD26S4R200S
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C