DD26S10HT2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26S10HT2S/AA is not available
DD26S10HT2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26S10HT2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26S10HT2S/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C