DD15M1F00S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 598
Datasheet
Image for DD15M1F00S/AA is not available
DD15M1F00S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15M1F00S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M1F00S/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C