AX3DBF1-125.0000
DigiKey Part Number
535-15034-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX3DBF1-125.0000
Description
XTAL OSC XO 125MHZ 2.5V LVDS
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AX3DBF1-125.0000 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
27mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)